Menü

Siklamen Çiçeği Fiyatları

Siklamen Çiçeği Fiyatları

Siklamen, Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya’da yetişen bir bitki türüdür. Bu bitki türü genellikle sonbahar ve kış aylarında çiçek açar ve hoş bir kokusu vardır. Siklamen bitkileri, çeşitli renklerde çiçeklerle süslenmiştir ve baharın başında yeniden çiçek açabilirler.
Siklamen çiçeği bakımı oldukça kolaydır. İşte bazı ipuçları:
1. Toprak: Siklamen, nemli ve iyi drene edilmiş bir toprağı sever. İyi bir çiçek toprağı kullanabilirsiniz.
2. Su: Siklamen, toprağının sürekli nemli kalmasını sever. Ancak aşırı sulamaktan kaçının, fazla su bitkinin köklerine zarar verebilir. Sulama yaparken saksı tabağındaki suyun da boşaltıldığından emin olun.
3. Güneş ışığı: Siklamen bitkisi, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan hoşlanmaz. Bitki, yarı gölge veya gölge bir alanda yetiştirilmelidir.
4. Sıcaklık: Siklamen, serin sıcaklıkları tercih eder. Ideal sıcaklık 10-15 derece arasındadır.
5. Besin: Siklamen, düzenli olarak bitki besini verildiğinde daha sağlıklı ve canlı olur. Bitki, ilkbaharda çiçek açmadan önce ve sonbaharda yaprakları dökülmeden önce gübrelenmelidir.
6. Budama: Siklamen, yaprakları ve dallarıyla doludur. Fazla dalların kesilmesiyle budama yapmak, bitkinin daha güçlü ve sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır.
Siklamen genellikle hastalıklardan veya zararlılardan etkilenmez ancak yapraklarda görülen herhangi bir leke veya hastalık belirtisi, hemen tedavi edilmelidir.
Sonuç olarak, siklamen çiçeği, kolay bakımı ve hoş kokulu çiçekleriyle popüler bir bitkidir. Bu ipuçlarını takip ederek, sağlıklı ve canlı bir siklamen bitkisi yetiştirebilirsiniz. Siklamen çiçeği fiyatları, çeşit, büyüklük ve satıldığı bölgeye göre değişebilir. Ancak genellikle uygun fiyatlarda satın alınabilirler.
Siklamen çiçeklerinin fiyatları, türüne, büyüklüğüne ve satın alındığı bölgeye göre değişebilir. Çoğunlukla, bahar ve kış aylarında satışa sunulan siklamenler, farklı renklerde çiçek açarlar ve uygun fiyatlıdırlar.
Siklamenler, genellikle bahçe merkezleri, çiçekçiler ve süpermarketlerde satılır. Fiyatlar, satıldığı bölgeye ve satın alınacak büyüklüğe göre değişebilir. Ancak, genellikle küçük boy siklamenler 100-200 TL arasında, daha büyük boy siklamenler ise 300-500 TL arasında bir fiyat aralığında olabilirler.
Ayrıca, özel türler veya nadir bulunan renklerdeki siklamenler daha yüksek bir fiyat aralığında olabilirler. Bununla birlikte, fiyatlar ülke ve bölgeye göre değişebildiği için, yerel bahçe merkezlerinde veya çiçekçilerde siklamen fiyatlarını öğrenmek daha doğru olacaktır.

ÜRÜNLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mermer ve diğer doğal taş gruplarının belirli boyutlarda konkasörler vasıtasıyla kırıldıktan sonra yüksek devirli taş tambur makinelerinde 2-6 saat arasında döndürülmesi ile elde edilen dekoratif ürünlerdir. Tamburlanan doğaltaşlar yapılan işlemlerin sonunda eleklerden geçirilerek pazardan gelen talep ölçülerine göre sınıflandırılarak tercihe göre big bag çuval, şeffaf poşet veya paslanmaz tel kafeslere konulmaktadır. Tamburlu taşlar 15/25 mm, 25×40 mm, 40×60 mm, 60×100 mm ve 100×300 mm. gibi ölçülerde ebatlanmaktadır.

Doğal taş çeşitlerinden tamburlama için ne sık tercih edilen doğal taş çeşitleri sırasıyla beyaz dolomit taşı, bazalt taşı, granit taşı, bordo bazalt, yeşil andezit, tüf taşı, pembe mermer ve gabro grisi gibi taşlardır. Adını sıraladığımız tüm taş çeşitleri tamamen doğal kayaç türleri olup kesinlikle herhangi bir kimyasal boya kullanmamaktayız. Tamburlanan doğaltaş çeşitleri mermer işleme tesislerinin atık malzemeleri olup geri dönüşüm anlamında ülke ekonomisine katma değer üretme açısından büyük önem taşımaktadırlar.

Tamburlu doğal taşlar dekoratif amaçlı olarak üretilen süs taşlarıdır. Genel olarak peyzaj uygulamalarında, çevre düzenlemelerinde, kafe ve restoranlarda saksı diplerinde ve mağazalarda vitrin dekoru olarak tercih edilmektedir. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan gabion duvar uygulamalarında da tercih edilmeye başlanan tamburlu taşlar, taşın kayaç türüne göre farklı fiyatlarda pazara sunulmaktadır. Fiyat farklılığının oluşmasındaki ana nedenler taşların doğal taş işleme tesisine olan taşıma maliyetlerinin ocak mesafesine uzaklığı, taşların sertlik yapısı nedeniyle daha kısa veya daha uzun zamanda yuvarlanması ve tamburlama esnasında ortaya çıkan fire oranıdır.

Tamburlu taşlar pazardaki taleplere göre üretilmekte olup müşterinin isteği doğrultusunda farklı ebatlarda üretilmektedir. Üretim sonrası sevkiyat aşamasına gelen ürünler bigbag çuvallar (1-1,6 ton arası) 20 kg şeffaf naylon torba veya büyük tel sepetlerde satışa sunulmaktadırlar. Ambalaj tiplerine göre fiyatlar değişkenlik arzetmektedir.

Ürettiğimiz tüm tamburlu taş çeşitleri hem iç piyasa hem de yurt dışı pazarına sunulmaktadır. Genel olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapmakla birlikte Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de gelen taleplere cevap vermekteyiz. İç piyasada 2. el big bag çuval kullanabilirken ihracat operasyonlarında yalnız sıfır (daha önce hiç kullanılmamış) big bag çuvallar tercih edilmektedir. Doğal taş ihracatımızın kayda değer bir kısmını oluşturan tamburlu doğaltaşlar ülke ekonomisine döviz kazandıran ürünlerdir.