Menü

Coral Mist Granit

Coral Mist Granit

Coral Mist Granite, Hindistan’da bulunan doğal bir granit türüdür. Adını, pembemsi-kırmızı tonları ve doğal doku yapısından almaktadır. Bu granitin temel rengi açık gri olsa da, pembe ve kırmızı tonları ve beyaz damarları içerir.

Coral Mist Granite, iç ve dış mekanlarda kullanım için idealdir. Mutfak tezgahları, banyo tezgahları, zemin döşemeleri, duvar kaplamaları, merdiven basamakları, anıtlar ve sütunlar gibi birçok farklı uygulama alanı bulunur. Bu granit türü, estetik olarak çekici görünümü, dayanıklılığı ve düşük bakım gereksinimleri ile popülerdir.

Coral Mist Granite, doğal dokusunu koruyarak sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Granitin düşük su emiciliği ve asitlere ve alkaliye karşı dayanıklılığı sayesinde, leke ve çizilmelere karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Bu granit türü ayrıca, içinde bulunan doğal minerallerin neden olduğu doğal parlaklığıyla da tanınır. Coral Mist Granite, Hindistan’da çıkarılan pembe-kırmızı tonlu bir granit türüdür. Bu granit, göz alıcı doğal dokusu ve renkleri ile estetik olarak çekici bir seçenektir ve aynı zamanda dayanıklılığı, düşük bakım gereksinimleri ve dayanıklılığı nedeniyle popüler bir granit türüdür.

ÜRÜNLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mermer ve diğer doğal taş gruplarının belirli boyutlarda konkasörler vasıtasıyla kırıldıktan sonra yüksek devirli taş tambur makinelerinde 2-6 saat arasında döndürülmesi ile elde edilen dekoratif ürünlerdir. Tamburlanan doğaltaşlar yapılan işlemlerin sonunda eleklerden geçirilerek pazardan gelen talep ölçülerine göre sınıflandırılarak tercihe göre big bag çuval, şeffaf poşet veya paslanmaz tel kafeslere konulmaktadır. Tamburlu taşlar 15/25 mm, 25×40 mm, 40×60 mm, 60×100 mm ve 100×300 mm. gibi ölçülerde ebatlanmaktadır.

Doğal taş çeşitlerinden tamburlama için ne sık tercih edilen doğal taş çeşitleri sırasıyla beyaz dolomit taşı, bazalt taşı, granit taşı, bordo bazalt, yeşil andezit, tüf taşı, pembe mermer ve gabro grisi gibi taşlardır. Adını sıraladığımız tüm taş çeşitleri tamamen doğal kayaç türleri olup kesinlikle herhangi bir kimyasal boya kullanmamaktayız. Tamburlanan doğaltaş çeşitleri mermer işleme tesislerinin atık malzemeleri olup geri dönüşüm anlamında ülke ekonomisine katma değer üretme açısından büyük önem taşımaktadırlar.

Tamburlu doğal taşlar dekoratif amaçlı olarak üretilen süs taşlarıdır. Genel olarak peyzaj uygulamalarında, çevre düzenlemelerinde, kafe ve restoranlarda saksı diplerinde ve mağazalarda vitrin dekoru olarak tercih edilmektedir. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan gabion duvar uygulamalarında da tercih edilmeye başlanan tamburlu taşlar, taşın kayaç türüne göre farklı fiyatlarda pazara sunulmaktadır. Fiyat farklılığının oluşmasındaki ana nedenler taşların doğal taş işleme tesisine olan taşıma maliyetlerinin ocak mesafesine uzaklığı, taşların sertlik yapısı nedeniyle daha kısa veya daha uzun zamanda yuvarlanması ve tamburlama esnasında ortaya çıkan fire oranıdır.

Tamburlu taşlar pazardaki taleplere göre üretilmekte olup müşterinin isteği doğrultusunda farklı ebatlarda üretilmektedir. Üretim sonrası sevkiyat aşamasına gelen ürünler bigbag çuvallar (1-1,6 ton arası) 20 kg şeffaf naylon torba veya büyük tel sepetlerde satışa sunulmaktadırlar. Ambalaj tiplerine göre fiyatlar değişkenlik arzetmektedir.

Ürettiğimiz tüm tamburlu taş çeşitleri hem iç piyasa hem de yurt dışı pazarına sunulmaktadır. Genel olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapmakla birlikte Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de gelen taleplere cevap vermekteyiz. İç piyasada 2. el big bag çuval kullanabilirken ihracat operasyonlarında yalnız sıfır (daha önce hiç kullanılmamış) big bag çuvallar tercih edilmektedir. Doğal taş ihracatımızın kayda değer bir kısmını oluşturan tamburlu doğaltaşlar ülke ekonomisine döviz kazandıran ürünlerdir.