Menü

Bianco Crystal Granit

Bianco Crystal Granit

Bianco Crystal Granit, Brezilya’da çıkarılan doğal bir granit türüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, beyaz renkte olan bu granit, içinde gri, siyah ve kahverengi renkli damarlar ve kristalize desenler bulunur.
Bianco Crystal Granit, iç ve dış mekanlarda kullanılan bir yapı malzemesidir. Özellikle mutfak tezgahları, banyo tezgahları, zemin döşemeleri, merdiven basamakları, duvar kaplamaları ve anıtlar gibi birçok farklı alanda kullanılabilir.

Bu granit, dayanıklı bir yapı malzemesidir ve sıcaklıklara, nem ve asitlere karşı oldukça dirençlidir. Ayrıca, özel bir bakım gerektirmez ve kolay temizlenebilir.

Bianco Crystal Granit, estetik görünümü ve dayanıklılığı nedeniyle çok tercih edilen bir yapı malzemesidir ve dünya çapında birçok proje için kullanılmıştır. Granit’in açık renkli olması, iç mekanlarda kullanıldığında aydınlık ve ferah bir görünüm yaratırken, dış mekanlarda kullanıldığında ise sıcak ve doğal bir hissiyat sağlar. Bianco Crystal Granit, düşük oranda poroziteye sahiptir ve bu nedenle lekelenme ve çatlama riski düşüktür. Ayrıca, granitin kristalize desenleri dekoratif bir dokunuş sağlar ve her bir levhanın farklı bir görünümü vardır.

ÜRÜNLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mermer ve diğer doğal taş gruplarının belirli boyutlarda konkasörler vasıtasıyla kırıldıktan sonra yüksek devirli taş tambur makinelerinde 2-6 saat arasında döndürülmesi ile elde edilen dekoratif ürünlerdir. Tamburlanan doğaltaşlar yapılan işlemlerin sonunda eleklerden geçirilerek pazardan gelen talep ölçülerine göre sınıflandırılarak tercihe göre big bag çuval, şeffaf poşet veya paslanmaz tel kafeslere konulmaktadır. Tamburlu taşlar 15/25 mm, 25×40 mm, 40×60 mm, 60×100 mm ve 100×300 mm. gibi ölçülerde ebatlanmaktadır.

Doğal taş çeşitlerinden tamburlama için ne sık tercih edilen doğal taş çeşitleri sırasıyla beyaz dolomit taşı, bazalt taşı, granit taşı, bordo bazalt, yeşil andezit, tüf taşı, pembe mermer ve gabro grisi gibi taşlardır. Adını sıraladığımız tüm taş çeşitleri tamamen doğal kayaç türleri olup kesinlikle herhangi bir kimyasal boya kullanmamaktayız. Tamburlanan doğaltaş çeşitleri mermer işleme tesislerinin atık malzemeleri olup geri dönüşüm anlamında ülke ekonomisine katma değer üretme açısından büyük önem taşımaktadırlar.

Tamburlu doğal taşlar dekoratif amaçlı olarak üretilen süs taşlarıdır. Genel olarak peyzaj uygulamalarında, çevre düzenlemelerinde, kafe ve restoranlarda saksı diplerinde ve mağazalarda vitrin dekoru olarak tercih edilmektedir. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan gabion duvar uygulamalarında da tercih edilmeye başlanan tamburlu taşlar, taşın kayaç türüne göre farklı fiyatlarda pazara sunulmaktadır. Fiyat farklılığının oluşmasındaki ana nedenler taşların doğal taş işleme tesisine olan taşıma maliyetlerinin ocak mesafesine uzaklığı, taşların sertlik yapısı nedeniyle daha kısa veya daha uzun zamanda yuvarlanması ve tamburlama esnasında ortaya çıkan fire oranıdır.

Tamburlu taşlar pazardaki taleplere göre üretilmekte olup müşterinin isteği doğrultusunda farklı ebatlarda üretilmektedir. Üretim sonrası sevkiyat aşamasına gelen ürünler bigbag çuvallar (1-1,6 ton arası) 20 kg şeffaf naylon torba veya büyük tel sepetlerde satışa sunulmaktadırlar. Ambalaj tiplerine göre fiyatlar değişkenlik arzetmektedir.

Ürettiğimiz tüm tamburlu taş çeşitleri hem iç piyasa hem de yurt dışı pazarına sunulmaktadır. Genel olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapmakla birlikte Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de gelen taleplere cevap vermekteyiz. İç piyasada 2. el big bag çuval kullanabilirken ihracat operasyonlarında yalnız sıfır (daha önce hiç kullanılmamış) big bag çuvallar tercih edilmektedir. Doğal taş ihracatımızın kayda değer bir kısmını oluşturan tamburlu doğaltaşlar ülke ekonomisine döviz kazandıran ürünlerdir.