Menü

Balmoral Red Granite

Balmoral Red Granite

Balmoral Red Granite, Norveç’te çıkarılan kırmızı tonlu bir granit türüdür. Bu granit, koyu kırmızı tonlarını beyaz ve kahverengi damarlarla birleştirerek göz alıcı bir görünüm oluşturur. Bu granitin yüzeyi pürüzlüdür ve doğal bir doku sergiler.

Balmoral Red Granite, iç ve dış mekan uygulamaları için idealdir. Mutfak tezgahları, banyo tezgahları, merdiven basamakları, yer döşemeleri, duvar kaplamaları, anıtlar ve peyzaj uygulamaları gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. Ayrıca granit, ısıya ve suya karşı dayanıklıdır, bu nedenle uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzemedir.

Balmoral Red Granite, estetik olarak çekici olmasının yanı sıra, yüksek dayanıklılık ve kolay bakım gibi özellikler sunar. Bu granitin düşük emiciliği, leke ve çizilmelere karşı dayanıklılığı, asitlere ve alkaliye karşı direnci gibi özellikleri, granitin uzun ömürlü olmasını ve bakımının kolay olmasını sağlar.

Özetle, Balmoral Red Granite, Norveç’te çıkarılan kırmızı tonlu bir granit türüdür ve çeşitli iç ve dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Göz alıcı görünümü, dayanıklılığı ve kolay bakımı nedeniyle tercih edilen bir granit türüdür.

ÜRÜNLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mermer ve diğer doğal taş gruplarının belirli boyutlarda konkasörler vasıtasıyla kırıldıktan sonra yüksek devirli taş tambur makinelerinde 2-6 saat arasında döndürülmesi ile elde edilen dekoratif ürünlerdir. Tamburlanan doğaltaşlar yapılan işlemlerin sonunda eleklerden geçirilerek pazardan gelen talep ölçülerine göre sınıflandırılarak tercihe göre big bag çuval, şeffaf poşet veya paslanmaz tel kafeslere konulmaktadır. Tamburlu taşlar 15/25 mm, 25×40 mm, 40×60 mm, 60×100 mm ve 100×300 mm. gibi ölçülerde ebatlanmaktadır.

Doğal taş çeşitlerinden tamburlama için ne sık tercih edilen doğal taş çeşitleri sırasıyla beyaz dolomit taşı, bazalt taşı, granit taşı, bordo bazalt, yeşil andezit, tüf taşı, pembe mermer ve gabro grisi gibi taşlardır. Adını sıraladığımız tüm taş çeşitleri tamamen doğal kayaç türleri olup kesinlikle herhangi bir kimyasal boya kullanmamaktayız. Tamburlanan doğaltaş çeşitleri mermer işleme tesislerinin atık malzemeleri olup geri dönüşüm anlamında ülke ekonomisine katma değer üretme açısından büyük önem taşımaktadırlar.

Tamburlu doğal taşlar dekoratif amaçlı olarak üretilen süs taşlarıdır. Genel olarak peyzaj uygulamalarında, çevre düzenlemelerinde, kafe ve restoranlarda saksı diplerinde ve mağazalarda vitrin dekoru olarak tercih edilmektedir. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan gabion duvar uygulamalarında da tercih edilmeye başlanan tamburlu taşlar, taşın kayaç türüne göre farklı fiyatlarda pazara sunulmaktadır. Fiyat farklılığının oluşmasındaki ana nedenler taşların doğal taş işleme tesisine olan taşıma maliyetlerinin ocak mesafesine uzaklığı, taşların sertlik yapısı nedeniyle daha kısa veya daha uzun zamanda yuvarlanması ve tamburlama esnasında ortaya çıkan fire oranıdır.

Tamburlu taşlar pazardaki taleplere göre üretilmekte olup müşterinin isteği doğrultusunda farklı ebatlarda üretilmektedir. Üretim sonrası sevkiyat aşamasına gelen ürünler bigbag çuvallar (1-1,6 ton arası) 20 kg şeffaf naylon torba veya büyük tel sepetlerde satışa sunulmaktadırlar. Ambalaj tiplerine göre fiyatlar değişkenlik arzetmektedir.

Ürettiğimiz tüm tamburlu taş çeşitleri hem iç piyasa hem de yurt dışı pazarına sunulmaktadır. Genel olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapmakla birlikte Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden de gelen taleplere cevap vermekteyiz. İç piyasada 2. el big bag çuval kullanabilirken ihracat operasyonlarında yalnız sıfır (daha önce hiç kullanılmamış) big bag çuvallar tercih edilmektedir. Doğal taş ihracatımızın kayda değer bir kısmını oluşturan tamburlu doğaltaşlar ülke ekonomisine döviz kazandıran ürünlerdir.